سفارش تبلیغ
صبا

دلم به ” مستحبی ” خوش است که جوابش ” واجب ” است

گل تقدیم شماالسلام علیک یا بقیه الله فی ارضه...گل تقدیم شما

 

 

 

 

 

 

وقتی میان نفس و هوس جنگ می شود


قلبم به چشم همزدنی سنگ می شود


آقا ببخش که سرم گرم زندگی است


کمتر دلم برای شما تنگ می شود


چشم آلوده کجا، دیدن دلدار کجا؟


دل سرگشته کجا، وصف رخ یار کجا؟


کاش در نافله ات نام مرا هم ببری


که دعای تو کجا، عبد گنه کار کجا؟

 

 


 

 

اللهم عجل لولیک الفرجتاریخ : سه شنبه 95/4/29 | 3:55 عصر | نویسنده : fateme ghodrati | نظرات ()

جملات زیبا رسول ترک

 هرگاه که در نمازت عجله کردی 

و خواستی آن را زودتر به پایان برسانی

بیاد بیـــــــــــــــــــاور...

همه ی آنچه که می خواهی

بعد از نماز به آنها برسی

و همه ی آنچه که می ترسی از دست بدهی

بدست همان کسی است

که در مقابلش ایستاده ای ...


تاریخ : سه شنبه 95/4/29 | 3:44 عصر | نویسنده : fateme ghodrati | نظرات ()

جملات زیبا رسول ترک

"هم آمریکا بداند، هم دست‌نشاندگانش بدانند،

 

هم سگ نگهبانش رژیم صهیونیستى در این منطقه بداند؛

 

 پاسخ ملت ایران به هرگونه تعرضى، هرگونه تجاوزى،

 

بلکه هر گونه تهدیدى، پاسخى خواهد بود که از درون،

 

آنها را از هم خواهد پاشید و متلاشى خواهد کرد

 

مقام معظم رهبری


مرگ بر اسرائیل

مرگ بر ضد ولایت فقیه


تاریخ : سه شنبه 95/4/29 | 3:41 عصر | نویسنده : fateme ghodrati | نظرات ()

بسم الله الرحمن الرحیم

قبل از هرکاری دهان خود را با صلوات بر محمد وآل محمد (ص) معطر و مارا با  پیشنهادات و انتقادات خود در داشتن وبلاگ برتر یاری  وبرای لذت بیشتر از آرشیو مطالب هم دیدن فرمائید.

 

 


تاریخ : دوشنبه 95/4/28 | 7:24 صبح | نویسنده : fateme ghodrati | نظرات ()

اللهم عجل لولیک الفرجگل تقدیم شماگل تقدیم شماگل تقدیم شما

 


تاریخ : دوشنبه 95/4/28 | 7:22 صبح | نویسنده : fateme ghodrati | نظرات ()
 

 مصاحبه با مسیحی عاشق مولا؛

همه آنچه که جرداق مسیحی در مورد امام علی (ع) می گوید

سقراط استاد همه این افراد بود و علی در حکمت و فلسفه استاد عصر و نسل خود بلکه استاد نسل‌های بعد از خود است به همین دلیل در مورد علی (ع) و نهج البلاغه نوشتم.

جرج جرداق درباره راز عدم نوشتن در باره شخصیت دیگری غیر از علی علیه السلام سخن می‌گوید و بیان می‌کند: عده‌ای از مردم کشورهای حوزه خلیج فارس و مصر به من پیشنهاد می‌کردند که مثلا در مورد عمر و یا دیگران بنویسم... اما من نپذیرفتم نه به این خاطر که بخواهم بگویم عمر و یا کس دیگری بد است نه اصلا اینطور نبود بلکه من پس از علی علیه اسلام کسی را شایسته نوشتن ندیدم و تصمیم گرفتم که جز در مورد علی(ع) ننویسم.

به گزارش سرویس وبگردی پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،‌ شفقنا با جرج جرداق مصاحبه ای را منتشر کرده است که با هم می خوانیم :

"جرج جرداق" مسیحی مورخ و شخصیتی سرشناس است که چهار دهه از عمر خود را صرف مطالعه و تحقیق در مورد- به تعبیر خودش- یکی از برجسته‌ترین شخصیت‌های جهانی یعنی امام الموحدین حضرت علی علیه السلام کرده است. حاصل تحقیقات وی چندین جلد کتاب ارزشمند در مورد شخصیت امام علی(ع) است.

شفقنا با جرج جرداق که اکنون هشتادمین سال عمر خود را پشت سر می‌گذارد ، در منزل شخصی‌اش در منطقه الاشرفیه بیروت به گفتگو نشسته است؛ گفتگویی که در طول دوران زندگی وی در نوع خود بی‌سابقه محسوب می‌شود.

وی در ابتدای این گفتگو به خبرنگار شفقنا می‌گوید: سلام بر همه کسانی که خورشید حسین و بادهای کربلا چهره او را سوزانده است، سلام بر کسانی که زمین طف لمسش کرده و از فرات آب نوشیده است، سلامی با بوی انقلاب و بهشت پیروزی، سلام بر تمامی حسینیان و زائرانی که طریق عاشورا در پیش گرفتند.

وی ادامه می‌دهد: حسین بن علی (ع) امام عادل بود و در جنگ با یزید فاسق دستور شرعی داشت.

جرداق در پاسخ به اینکه چه شباهت‌هایی بین علی(ع) و حسین(ع) وجود دارد و اینکه چرا علی(ع) را برای نوشتن انتخاب کرده و امام حسین(ع) را انتخاب نکرده است، می‌گوید: پی بردم که حسین(ع) خط طبیعی پدرش علی(ع) است و به این موضوع نیز در نوشته‌هایم اشاره کرده‌ام. از فسق معاویه و جنایت وی و همچنین ظلم یزید و زورگویی‌های وی نیز نوشتم. هنگامی که از تمدن علی(ع) برای تاریخ انسانیت نوشتم، پی بردم که در ایشان وجوه مشترکی با ادیان کیهانی و ربانی وجود دارد بنابراین ایشان را به عنوان نمونه‌ای برای موفقیت انقلاب فرانسه و عدالت و حقوق بشر انتخاب کردم و همچنین در اثر «علی و سقراط» ایشان را چراغی برای فلسفه و حکمت و اخلاق برگزیدم.این اندیشمند مسیحی لبنان می‌افزاید: نوشتن کتاب علی علیه السلام و ناسیونالیسم عربی پاسخی بود به کسانی که ایشان و مرا به شعوبیه متهم می‌کردند. مثال‌های زیادی با این مفاد ذکر کردم که نباید آنچه که بین من و علی علیه السلام و یا بین علی (ع) و فرد دیگری رخ می‌دهد مبتنی بر نژاد، گروه، حزب و یا طرز تفکری تنگ نظرانه تلقی شود.

جرج جرداق ادامه می‌دهد: عدالت موجود در علی علیه السلام و عادات عربی اصیلی چون دوست داشتن خیر، کمک، اخوت، شهامت، کرم، مردانگی، قهرمانی، سوارکاری، شجاعت، عدل، انصاف، فرهنگ، ادب، فکر، علم، دین و زهد و ترس از خداوند و امور دیگری از این دست که از عادات اصیل یک فرد عربی محسوب می‌شود، مرا واداشت تا از امام علی(ع) نمادی ملی و عربی اتخاذ کنم و به ایشان افتخار کنم.

جرداق معتقد است که شخصیتی نزدیک به علی علیه السلام و روش تفکر وی وجود ندارد. او علی علیه اسلام را انسانی ناب برمی‌شمارد و معتقد است که لازم نیست صفت ربوبیت به ایشان بدهیم؛ علی یک انسان است اما قدرت ایشان در ایجاد نوعی بیداری و نوعی آگاهی جهانی در زمینه حقوق و برابرای و عدل و عفو و تسامح باعث شده است تا وی در نظر برخی افراد فرابشری باشد.

جرداق آنگاه می‌گوید: علی علیه السلام یک انسان نمونه بودند. ایشان در دولتش عدالت محمدی‌(ص) را بنیان نهادند. مگر ایشان نیست که می‌گوید فقر در وطن، غربت است. مال در غربت، وطن است و اینکه مردم دو گروه هستند: یا برادر تو در دین هستند و یا همنوع تو در آفرینش هستند. این همان چیزی است که جبران خلیل جبران نیز به آن اشاره کرده است جبران از امام علی(ع) تاثیر پذیرفت و در مورد ایشان می گوید پیامبر(ص) امام علی (ع) را به عیسی بن مریم تشبیه می‌کرد این تشبیهی تنها جسمانی نیست چون من یقین دارم که نور علی از نور پیامبران و فرستادگان خداوند متفاوت نیست.

این نهج البلاغه پژوه خاطرنشان می‌کند: به نظر من سخن یسوع و طلب غفران و رحمت برای کسانی که صلیب را برای وی مهیا می‌کردند، با سخن امام علی(ع) هنگامی که از سوی ابن ملجم ضربت خورد شباهت دارد آنجا که فرمود: اگر زنده ماندم خودم به کارش رسیدگی می‌کنم اگر مردم، او را یک ضربت بزنید.

وی در پاسخ به اینکه دلیل انتخاب علی(ع) و انقلاب فرانسه چه بوده است، تاکید می‌کند: پس از انقلاب فرانسه که غرب به قاتلانی بربری تبدیل شد و مردم در بین آنها بیشتر به گله‌های گوسفندی در خدمت امرای خود تبدیل شده بودند و کشت و کشتار به راه انداخته بودند، صلاح دیدم که چیزی در این زمینه بنویسم و طبیعتا در مورد امام علی (ع) مطالعه داشته و از ایشان تاثیر پذیرفته بودم، به این موضوع پی بردم که ایشان انقلاب‌های پی در پی انجام داده است در حالی که انقلاب‌های ایشان و رویدادهای آن از کشت و کشتار خالی بوده است. بنابراین تصمیم گرفتم که این موضوع را انتخاب کنم.

پژوهشگر و محقق مسیحی لبنان می‌افزاید: انقلاب علی علیه السلام انقلاب انسانی، اجتماعی، فکری و فرهنگی بود و در آن بین دو جبهه فسق و قتل و قاچاق انسان و برده و مرگ از یک طرف و جبهه دین و رحمت و عدالت و انسانیت و آزادی و حیات فاصله‌های زیادی بود. موظف شدم که جبهه علی که خالص‌ترین جبهه‌ها است، را مورد بررسی و تحلیل قرار دهم. این جبهه راه را برای من روشن کرد و چراغ راهم شد.

این اندیشمند لبنانی درباره دلیل انتخاب سقراط به عنوان نمونه‌ای برای مقایسه با علی علیه السلام و اینکه چرا افلاطون، ارسطو طالیس، آدیوجین و فرد دیگری را انتخاب نکرده است، می‌گوید: سقراط استاد همه این افراد بود و علی در حکمت و فلسفه استاد عصر و نسل خود بلکه استاد نسل‌های بعد از خود است به همین دلیل در مورد علی (ع) و نهج البلاغه نوشتم.

وی در ادامه درباره راز عدم نوشتن در باره شخصیت دیگری غیر از علی علیه السلام می‌گوید: عده‌ای از مردم کشورهای حوزه خلیج‌فارس و مصر به من پیشنهاد می کردند که مثلا در مورد عمر و یا دیگران بنویسم... اما من نپذیرفتم نه به این خاطر که بخواهم بگویم عمر و یا هر فرد دیگری بد هستند نه اصلا اینطور نبود بلکه من پس از علی علیه اسلام کسی را شایسته نوشتن ندیدم و تصمیم گرفتم که جز در مورد علی (ع) ننویسم.

جرداق در پاسخ به سوالات خبرنگار شفقنا در مورد منهج علی (ع) و شخصیت تربیتی، اجتماعی و انقلابی ایشان، از تاثیر زمانی و مکانی خود از نهج البلاغه سخن می‌گوید و معتقد است که نهج البلاغه در بعد انسانی و تشریعی جزو قوانینی است که همانند آن اندک است.

وی با اشاره به اینکه سخنان بسیاری از امام علی در نهج البلاغه را به خاطر سپرده است، از شیوه نگارش امام در نهج البلاغه، شیوایی کلام و استحکام عبارت‌های آن سخن می‌گوید.

جرج جرداق نویسنده لبنانی در ادامه گفتگوی خود با شفقنا، از امام حسین(ع) و ایده مقاومت در نزد – به تعبیر وی- این مرد شجاع سخن می‌گوید و تصریح می‌کند: یزید – لعنت الله علیه- حیوانی انسان‌نما بود و تا مدت‌ها آرزو می‌کردم که کاش قبل از آن اقدام شرم‌آور خودکشی کرده بود و یقین دارم که با آن اقدام در واقع خودکشی کرد. برگزاری مراسم سالگرد انقلاب حسینی و راهپیمایی کربلا و عاشورا دلیل عقلی و واقعی بر پیروزی خون بر شمشیر است. حسین علیه اسلام آزادی را به مردم و زائرانش آموخت و به آنها آموخت تا راه عدالت و شهادت را در پیش بگیرند.

اندیشمند بزرگ لبنانی سخن خود را با ذکر این نکته که زندگی خود را در راه تحقیق در مورد امام علی صرف کرده است، به پایان برده، می گوید: از علی نوشتم و چه بسیار زیارت ایشان و پیوستن به رکاب وی را آرزو کردم. ایشان منهج من، و مرد آزادی و عدالت و صلح است.

«جرج سمعان جرداق» نویسنده، اندیشمند و ادیب مسیحی لبنان است که در سال 1933م در منطقه مرجعیون در جنوب لبنان دیده به جهان گشود. وی صاحب دایرة المعارف «علی؛ ندای عدالت انسانی، علی و حقوق بشر، علی و انقلاب فرانسه، علی و سقراط، علی و ناسیونالیست عربی» و عناوین دیگری در این زمینه است.

 

تاریخ : جمعه 95/4/25 | 9:0 عصر | نویسنده : fateme ghodrati | نظرات ()

 معرفی 5 کتاب با موضوع حجاب

یکی از موضوعاتی که در عرصه کتاب و نویسندگی مورد اقبال قرار گرفته و آثار زیادی حول آن به چاپ رسیده است بحث حجاب است.

وقتی وارد یک کتاب فروشی می شوید کتاب های مختلفی با موضوعات گوناگون وجود دارد. به طوریکه انتخاب یک کتاب مناسب، که هم دارای محتوای قوی بوده و هم با سلیقه شما هماهنگی داشته باشد کار دشواری است. اگر کتابی از جذابیت کافی برخوردار نباشد؛ مخاطب نه تنها از خواندن ادامه آن کتاب دلسرد می شود؛ بلکه حتی ممکن است به طور کلی کتاب خواندن را کنار گذارد.

در سال های اخیر یکی از موضوعاتی که در عرصه کتاب و نویسندگی مورد اقبال قرار گرفته و آثار زیادی حول آن به چاپ رسیده است بحث حجاب است. اگرچه تعداد کتاب هایی با موضوع حجاب و عفاف در بازار بسیار زیاد است. اما همه آن ها از نظر کیفیت و محتوا قابل قبول نیستند. در ادامه، سایت با حجاب به معرفی 5 عنوان کتابی می پردازد که در حوزه حجاب و عفاف از محتوای مناسبی برخوردار هستند و هر کدام از این کتاب ها مخاطبان خاص خود را دارد.

 

1- عفاف و حجاب در سبک زندگی ایرانی- اسلامی

 

این کتاب گزیده ایی از بیانات حضرت آیت الله سید علی خامنه ایی رهبر معظم انقلاب اسلامی است که به کوشش امیر حسین بانکی جمع آوری شده و در 5 فصل با عناوین، عفت و حیا، روابط زن و مرد، حجاب و پوشش، کشف حجاب و بی بند و باری و روش برخورد با بی بند و باری به چاپ رسیده است. ناشر این کتاب انتشارات انقلاب اسلامی است و هزینه خرید آن 7000 هزار تومان است. نکته مثبت این کتاب این است که همه سلایق را در بر می گیرد.

 

 

2- پوشش اسلامی، چالش ها و راه کارها

 

این کتاب نوشته جناب آقای حسن بنیانیان با رویکردی به مهندسی فرهنگی نوشته شده است. مطالعه این کتاب گرچه برای عموم افراد اعم از زن و مرد مفید است اما نویسنده تلاش کرده تا بحث را متناسب با نیاز مدیران مراکز فرهنگی، آموزشی، مربیان تربیتی، و همه کارشناسانی که در حوزه مسائل فرهنگی و آموزشی تلاش می کنند تبیین نماید.

این کتاب متشکل از 5 فصل با عناوین، آسیب های بدحجابی، پیامدهای آزادی جنسی در جهان، مبانی نظری برای تعیین راهبردهای اصلاح و بهینه سازی پوشش اسلامی، بررسی عوامل تضعیف کنده فرهنگ عفاف و حجاب و راهبردها، خط مشی ها و راه کارهای تقویت فرهنگ عفاف و حجاب است.

ناشر این کتاب انتشارات سوره مهر(وابسته به حوزه هنری) است و قیمت خرید آن 10900 تومان است.

 

 

3- قرار

 

کتاب «قرار»، تألیف خانم طاهره همیز، استاد و مشاور دانشگاه، فارغ التحصیل رشته فقه و حقوق است. ایشان سال هاست در حوزه مسائل تربیتی و خانواده مشغول به مطالعه و پژوهش است و کتاب حاضر دربرگیرنده تجربیات و دانش نویسنده از جلسات و مشاوره های مختلف او با افراد گوناگون است. این کتاب در قالب نگارشی رمان، با هدف پرداختن به نکات مبتلا به جامعه امروزی به رشته تحریر درآمده است و داستان به شکل گفت وگو و دیالوگ بین استاد (خانم همیز) و دو دانشجوی دختر به نام های فاطمه و سحر است که البته سحر به دنبال یک شکست عاطفی به استاد پناه آورده و فاطمه، دوست سحر، برای گام نهادن در مسیر تعالی به جمع دو نفره آن ها پیوسته است.

این کتاب مناسب افرادی است که علاقمند به خواندن رمان هستند. کتاب «قرار» در 13 فصل و 160 صفحه، توسط انتشارات بصیر منتشر شده است و قیمت آن 5000تومان است.

 

 

4- دختران آفتاب

 

کتاب داستانی «دختران آفتاب» نوشته امیر حسین بانکی، محمد دانشگر و محمد رضا رضایتمند است و این سه نویسنده برای نگارش این کتاب از مشاورانی چون سید مهدی شجاعی، حجت الاسلام صادق‌زاده و استاد سیدابوالقاسم ژرفا بهره گرفته اند.

«دختران آفتاب» اگرچه روالی داستانی دارد، اما تحقیقی روان شناختی، جامعه شناختی، فرهنگی و دینی درباره زنان است. دختران آفتاب خواسته است که زن و منزلت، شخصیت و هویت او را بشناساند؛ به خودش، به مَردَش، به جامعه اش و به تاریخ گذشته و سرنوشت آینده اش؛ همان گونه که هست و همان گونه که باید باشد.

این کتاب تنها کتابی است که در زمینه حجاب و سبک زندگی نظر رهبر انقلاب را به خود جلب کرده است و برای آن تقریظ نوشته اند.

دختران آفتاب با سبک رمان گونه ی خود مناسب اقشار رمان خوان جامعه است. این کتاب توسط  انتشارات سروش به چاپ رسیده و هزینه تهیه آن 15500 تومان هست.

 

 

5- راز یک فریب

 

این کتاب در شش فصل توسط یوسف غلامی به نگارش درآمده است. عناوین این شش فصل عبارتند از: رؤیای امنیّت زنان، زنان در اسارت خردسالان، خواب مغناطیسی زنان و به اسارت درآوردن مردان، نقّاشی خدا، هراس و شهامت زنان، پوشش زنان، مهار مردان.

کتاب راز یک فریب در انتشارات لاهیجی قم به چاپ رسیده و با قیمت 2500 تومان در بازار به فروش می رسد.

 

 

خلاصه پرسش

چه کتاب هایی پیرامون حجاب نگاشته شده است که اثر گذار باشد؟
پرسش
شخصی است که به حجاب و رعایت حریم در روابط بانامحرمان مقید نمی باشد و دلیل آن را عادت می داند می خواهم چند کتاب که بیانی شیوا و اثرگذار داشته باشد به وی معرفی کنم لطفا مرا راهنمایی کنید.
پاسخ اجمالی

کتاب های زیر بخشی از کتاب هایی است که در باره حجاب و پوشش اسلامی نگاشته شده است:

 

1. آیت الله احمد محسنی گرگانی ، "در ناب در صدف حجاب " انتشارات علوم اسلامی .

 

2. محمدی اشتهاردی ؛محمد؛حجاب بیانگرشخصیت ،چاپ اول نشر معاونت مبارزه با مفاسداجتماعی ناجا،

 

3. رزاقی،احمد،عوامل فساد و بد حجابی وشیوه های مقابله با آن ،چاپ چهارم ، نشر سازمان تبلیغات اسلامی،1371ش.

 

4. شجاعی ،محمد درّوصدف،چاپ سوم ،نشرــ 1378ش.

 

5. مطهر ی،مرتضی ،مسئله حجاب ،نشر صدرا .

 

6. قرائتی ،محسن ،پوشش زن دراسلام ،چاپ نهم ،نشر ناصر ،1370ش.

 

7. جوادی آملی ، زن درآئینه جلال وجمال ،چاپ دوم ،نشر فرهنگی رجاء 1371ش.

 

8. فتاحی زاده ،فتحیه ،حجاب از دیدگاه قرآن وسنت ،چاپ دوم ،نشر دفتر تبلیغات اسلامی ،1376ش.

 

 


تاریخ : چهارشنبه 95/4/23 | 10:17 صبح | نویسنده : fateme ghodrati | نظرات ()

جملات زیبای آخرین یار

مطمئن باشید اگر دل کسی پاک باشد، ظاهرش هم پاک خواهد بود.

 


تاریخ : چهارشنبه 95/4/23 | 9:56 صبح | نویسنده : fateme ghodrati | نظرات ()

اولین عامل بهم ریختگی حضور قلب،چشم ماست.
چشمی که همه چیز را می بیند. هر شخص زن و مرد، هر منظره، هر عکس، هر فیلم نمی تواند نماز خوبی بخواند. اگر بتوانید چشم خودتان را کنترل کنید انشاءالله نمازتان بهتر می شود.
اگر بتوانید چیزهایی که خدای متعال راضی نیست نگاه نکنید البته بطور جدی می توانید نماز بهتری داشته باشید.
نماز عصاره و خلاصه شد? رفتار و اعمال روز ماست.
اگر تمام رفتار و اعمال آدمی با حساب و کتاب باشد نماز او درست خواهد شد

حجت الاسلام و المسلمین جاودان

 


تاریخ : دوشنبه 95/4/21 | 7:31 عصر | نویسنده : fateme ghodrati | نظرات ()

                                 گل تقدیم شماچرا عاشق چادرم هستم ؟گل تقدیم شما

                                      لطفاااااااا نظر بدهید

                              یا بگویید چرا چادر را دوست ندارید

                                                                  .

                                                                  .

                                                                  .

                                                                  .

                                                                  گل تقدیم شما


تاریخ : دوشنبه 95/4/21 | 6:43 عصر | نویسنده : fateme ghodrati | نظرات ()
   1   2   3      >
طول ناحیه در قالب بزرگتر از حد مجاز
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.